Bimer Şikayet Başbakanlık

Başbakanlığa bağlı Bimer şikayet hattı direkt olarak başbakanlığa şikayetlerinizi iletebileceğiniz bir hizmettir. Telefon, internet, mektup yoluyla başvurada bulunabilirsiniz. Şikayetleriniz değerlendirildikten sonra size mutlaka geri dönüş yapılmaktadır.

BİMER uygulaması için tüm şehirlerde  Kaymakamlık, Valilik ve Bakanlıkların tümünde “Halkla İlişkiler Müracaat Büroları” kurulmuştur. Ancak “Alo 150” hattına sadece valilikler bakmaktadır. “Alo 150” numarasını aradığınızda karşınıza hangi ilden aranmışsa o ilin  valiliğinde ki halkla ilişkiler görevlisi çıkar.Bu görevli söyleyeceğiniz şikayeti yazılı hale getirerek sisteme girer. daha sonra bu şikayet ilgili yani şikayet edilen konunun ilgilendirdiği kuruma gönderilerek bilgi istenir. İlgili kurumdan gelen bilgi doğrultusunda yapılması gerekn bir işlem var ise bu yapılır ve şikayet sahibine geri dönülerek bilgi verilir.

Şikayetlerinizi iletmenin diğer bir yolu ise E-Devlet üzerinden yapmaktır. E-Devlet giriş şifreniz varsa sisteme girerek şikayetinizi yapabilirsiniz. E-Devlet üzerinden yapılan şikayetlerde şikayetinizin hangi aşamada olduğunu cevaplanıp cevaplanmadığını görebilirsiniz.

İnternetten şikayet internet üzerinden de bir form doldurarak şikayetinizi bildirebilirsiniz. İnternet üzerinden Bimer şikayet hattı için kullanılan formu doldurarak aynı işlemleri yapabilirsiniz. Kamu Görevlileri Etik Kurulu’na yapılacak müracaatlar BİMER aracılığı ile yapılabilir. En az genel müdür veya eşiti seviyedeki kamu görevlilerinin etik davranış ilkelerine aykırı uygulamaları hakkındaki müracaatlar sistem üzerinden Kamu Görevlileri Etik Kuruluna gönderilir.

Şikayet ederken kimlik bilgilerinizi girmeniz zorunludur.İhbar yapacaksınız dilerseniz kimlik bilgilerini vermeden de ihbar yapabilirsiniz ancak bu durumda tarafınıza bu ihbar ile ilgili geri döüş yapılamayacaktır.

Kamu kurumlarında kamu hizmet standartları” na uyulmadığını düşünüyorsanız, ilgili kurumda yaşadığınız her türlü sorun ve şikayet için bu hizmeti kullanabilirsiniz. Bimer şikayeti için tıklayınız.

Bimer afis ve BB 220312.ai

Related Posts

  • 34
    Hacklink sikayet Hacklink nedir? Hacklink nedir kısaca buna değinelim önce ve önemi nedir biraz bahsedelim. Google site değerlendirme algoritması Pr sisteminde websitesi ve bloglara bazı kriterlere göre değerler verir.Pr1'den başlar ve Pr 10'a kadar gider değer ne kadar büyükse web sitesi değeri Google gözünde o derecede değerlidir. Google Degeri nedir? Google Pr değeri o sitedeki…
    Tags: ve, bir, bu, şikayet
Latest Comments
  1. tuba

    iyi günler bn hatay antakya yeni adliye sarayı yanındaki toki evlerinde oturuyorum.Bir yıl önce burda yol açıldı fakat asvalt dökülmedi şu anda yol çok bozuk durumda lütfen bu konuda gereğinin yapılmasını arz ederim..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This Blog will give regular Commentators DoFollow Status. Implemented from IT Blögg