Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Android
Apple
Blog
Chrome
Duyuru
E-Devlet
Eğitim
Facebook
Firefox
Genel
Gmail
Google
Guncel
Güvenlik
Hareketli Resim
Hotmail
Internet
Iphone
Microsoft
Mobil
Mobil-Apps
Modem
Msn
Online Tools
Outlook
Oyun
Populer
Program
Seo
Skype
Tablet
Tasarım
Teknoloji
Twitter
Uncategorized
Video
WebMaster
Windows
Windows
Wordpress
Youtube

Bimer Şikayet Başbakanlık

Bimer Şikayet Başbakanlık

Başbakanlığa bağlı Bimer şikayet hattı direkt olarak başbakanlığa şikayetlerinizi iletebileceğiniz bir hizmettir. Telefon, internet, mektup yoluyla başvurada bulunabilirsiniz. Şikayetleriniz değerlendirildikten sonra size mutlaka geri dönüş yapılmaktadır.  BİMER uygulaması için tüm şehirlerde  Kaymakamlık, Valilik ve Bakanlıkların tümünde “Halkla İlişkiler Müracaat Büroları” kurulmuştur. Ancak “Alo 150” hattına sadece valilikler bakmaktadır. “Alo 150” numarasını aradığınızda karşınıza hangi ilden aranmışsa o ilin  valiliğinde ki halkla ilişkiler görevlisi çıkar.Bu görevli söyleyeceğiniz şikayeti yazılı hale getirerek sisteme girer. daha sonra bu şikayet ilgili yani şikayet edilen konunun ilgilendirdiği kuruma gönderilerek bilgi istenir. İlgili kurumdan gelen bilgi doğrultusunda yapılması gerekn bir işlem var ise bu yapılır ve şikayet sahibine geri dönülerek bilgi verilir.

bimer-basbakanlık

Şikayetlerinizi iletmenin diğer bir yolu ise E-Devlet üzerinden yapmaktır. E-Devlet giriş şifreniz varsa sisteme girerek şikayetinizi yapabilirsiniz. E-Devlet üzerinden yapılan şikayetlerde şikayetinizin hangi aşamada olduğunu cevaplanıp cevaplanmadığını görebilirsiniz. İnternetten şikayet internet üzerinden de bir form doldurarak şikayetinizi bildirebilirsiniz. İnternet üzerinden Bimer şikayet hattı için kullanılan formu doldurarak aynı işlemleri yapabilirsiniz. Kamu Görevlileri Etik Kurulu’na yapılacak müracaatlar BİMER aracılığı ile yapılabilir. En az genel müdür veya eşiti seviyedeki kamu görevlilerinin etik davranış ilkelerine aykırı uygulamaları hakkındaki müracaatlar sistem üzerinden Kamu Görevlileri Etik Kuruluna gönderilir.

Şikayet ederken kimlik bilgilerinizi girmeniz zorunludur.İhbar yapacaksınız dilerseniz kimlik bilgilerini vermeden de ihbar yapabilirsiniz ancak bu durumda tarafınıza bu ihbar ile ilgili geri döüş yapılamayacaktır. Kamu kurumlarında kamu hizmet standartları”na uyulmadığını düşünüyorsanız, ilgili kurumda yaşadığınız her türlü sorun ve şikayet için bu hizmeti kullanabilirsiniz. Bimer şikayeti için tıklayınız.

Latest Comments
  1. tuba

    iyi günler bn hatay antakya yeni adliye sarayı yanındaki toki evlerinde oturuyorum.Bir yıl önce burda yol açıldı fakat asvalt dökülmedi şu anda yol çok bozuk durumda lütfen bu konuda gereğinin yapılmasını arz ederim..

  2. Resul

    11. sınıf okuyorum 4 dersten kaldım ek sınav hakkı çıkarılmasını talep ediyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This Blog will give regular Commentators DoFollow Status. Implemented from IT Blögg

DMCA.com Protection Status