e devlet şifresi

E-devlet şifresi hakkında

E-devlet şifresi hakkında bilinmeyen veya yanlış bilinenleri bir arada bulabilirsiniz. Öncelikle E-devlet şifresi nedir kısaca değinelim E-devlet uygulamalrı kullanabilmek ve  www.turkiye.gov.tr adresinden devlet kapısına giriş için gerekli bir şifredir. Bu şifre Ptt şubelerinden T.C. Kimlik numaranızın yazılı olduğu geçerli bir kimlik kartınızla (Nüfus Cüzdanı, Ehliyet, Evlilik Cüzdanı, Pasaport, Avukat Kimliği)  gösterilmek suratiyle  ve 2 TL harç karşılığı alınabilir. Bu şifre kapalı bir zarf içinde size verilir. E-devlet şifrenizi ilk kez aldıysanız ilk girişinizde sizden bu şifreyi değiştirmeniz istenir. Şifrenizi değiştirdikten sonra eğer unutursanız tekrar Ptt şubelerinden 4 TL karşılığında temin edebilirsiniz. İnternet üzerinden şifremi unuttum uygulaması yoktur.

E-Devlet Şifresini nasıl değiştireceğim

Sisteme ilk girişte, güvenlik sebebiyle şifrenizin değiştirilmesi istenilir ve  otomatik olarak Şifre Değiştirme sayfasına yönlendirilir. Kişisel Bilgi ve Ayarlarım sayfasından şifre değişikliği işlemi gerçekleştirilir. Ayrıca şifresini unutanların en yakın  PTT şubelerinden tekrar şifre alarak şifre değiştirme işlemini gerçekleştirmeleri gerekmektedir.  Tüm bunların dışında şifre değiştirmeye imkan yoktur ve şifrenizi çok iyi muhafaza etmeniz gerekmektedir.

E-devlet şifresini  nereden alacağım

Size en yakın bir Ptt şubesinden alabilirsiniz. Ptt şubelerinden E-Devlet şifresi almak için T.C kimlik numarası işli bir kimlik belgesi dışında herhangi bir belgeye ihtiyaç bulunmamaktadır. Ayrıca sizden kimlik fotokopiniz de istenmemektedir.

E-Devlet şifresi için geçerli kimlikler nelerdir.

E-Devlet kapısına giriş için kullanacağınız şifreyi almak için yanınızda bulundurmanız gereken kimlik belgeleri nasıl olamlıdır? T.C. Kimlik numaranızın yazılı olduğu geçerli bir kimlik kartınızla (Nüfus Cüzdanı, Ehliyet, Evlilik Cüzdanı, Pasaport, Avukat Kimliği)ile Ptt şubelerinden şifrenizi alabilirsiniz.

E-Devlet Şifremi uzun süre kullanmadım Şifrem bloke mi oldu?

E-Devlet Kapısı şifresinin 3 ayda bir değişmesi diye bir uygulama yoktur. E-Devlet Kapısı şifresinin bir süre kullanılmaması (sisteme uzun süre giriş yapılmaması) durumunda şifrenizin sistem tarafından bloke edilmesi, zaman aşımı nedeniyle sıfırlanması, bir süre kullanılmadığından sistem tarafından kendiliğinden iptal edilmesi vb. durumlar söz konusu değildir. Son şifre değişikliğinden sonra şifrenizi 2 ay, 3 ay, 6 ay, 1 yıl veya daha fazla bir süre kullanmamış olmanız durumunda bile son belirlediğiniz şifre ile sisteme giriş yapabilirsiniz. Şifre değişiklikleri, güncellemeleri kullanıcı tarafından yapılabilmektedir. Şifre iptali ise kullanıcının talebi ve PTT müdürlüğüne şahsen başvurusu ile mümkün olmaktadır. Şifreye ilişkin işlemler kullanıcının kendisi tarafından gerçekleştirilebilmektedir.

E-Devlet şifresi kaç karakter?

E-Devlet şifresi  en az 8 karakter olmalıdır ve şifreniz en az bir adet harf ve en az bir adet rakam içermelidir. Eskiye dönük olarak 3 şifreniz ile aynı olamaz.

E-Devlet şifresi ne kadar?

E-Devlet şifresi ilk kez alınıyor ise 2 TL, unutulma nedeniyle alınıyorsa 4 TL olarak ücretlendirilir.Daha önce 10 TL olan ücret 4 TL’ye düşürülmüştür.

E-Devlet iletişim bilgileri

e-Devlet Kapısı ile ilgili tüm sorular için 160‘ı arayabilirsiniz.

Related Posts

 • 41
  Huawei Modem Şifresi Huawei Modem şifreleri TTNet abonesi iseniz ve modeminizi TTnet uyumlu ise genellikle aynıdır. TTnet tarafından kullanılan modem şifreleri aşağıdaki şekildedir. Bu şifreler varsayılan yani fabrika çıkışı şifrelerdir ve ilk kurulumda geçerlidir daha sonra bu şifreler modem arayüzünden değiştirilmelidir aksi halde güvenlik sorunları yaşayabilirsiniz. TTnet Huawei Modem şifreleri ve ip numaraları ip adresi…
  Tags: ve, şifresi, şifrenizi, şifre
 • 40
  Huawei HG655d Web Ara Yüzünden Kolay Kurulumu Web ara yüzünden hızlı kurulum yapmak için internet tarayıcınız açınız. 1. İnternet tarayıcınızın adres bölümüne http://192.168.1.1 yazınınız ve Enter tuşuna basınız. 2. Karşınıza gelen ekranda web ara yüzü kullanıcı adı şifresini yazınız, fabrika ayarlarında web  ara yüzü kullanıcı adı: admin şifresi: ttnet tir. Kullanıcı adı ve şifreyi girdikten…
  Tags: ve, için, şifre, şifrenizi, bir, şifresi
 • 38
  Modem şifresi değiştirme Modem şifresi değişimi için Kablosuz cihazınızı Ethernet kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın. Daha sonra Modemizin mevcut kullanıcı adı ve şifresi ile Modeminize ait ip numarasını kullanarak Web arayüzüne giriş yapınız. Modeminizde hiç şifre değişikliği yapmadıysanız veya şifresini unuttuysanız modeminizi fabrika ayarlarına döndürün.Modeminizin fabrika ayarlarındaki tanımlı kullanıcı adı ve şifreleri "Tüm modem Şifreleri" makalemizde…
  Tags: şifre, ve, şifresi, bir, en, şifrenizi, için
 • 37
  Kirada bir eviniz yada işyeriniz var ve kira beyannamesi vermeniz gerekiyor ama nasıl vereceğinizi bilmiyorsunuz. Yada bundan muaf olup olmadığınızı bilmiyorsunuz. Herhangi bir ceza ile karşı karşıya kalmamanız için "Gelir İdaresi Başkanlığı" tarafındanhazırlanmış bir site var. Bu sitenin amacı kira geliri olanları bilinçlendirmek ve bu Konut yada İşyeri kira geliri olanlara yardımcı olarak internet üzerinden…
  Tags: bir, ve, için, devlet