Facebook, Güvenlik, Internet

Facebook yedekleme

Facebookta yedek almak

Facebook hesabınızın güvenlik ayarlarını yaptınız, bilgisayarınız güvenli ama genede Facebook’ta resimleriniz, konuşma geçmişin aldığın epostalar önemli ve kaybetmek istemiyorsun. Bu durumda yedek almakta fayda var ancak Facebook’ta bu bilgilerin yedeklerini nasıl alacağız. Bu işlemi yani yedekleme işlemini herhangi bir program kurmadan Facebook hesabınızdan kolayca yapabilir bu bilgileri bilgisayarınıza indirerek yedekleyebilirsiniz.

Facebook yedek alma işlemi

Facebook hesabınızdaki verilerinizin yedeğini alabilirsiniz. Olası nedenlerle hesabınızı kapanabilir yada verileri kaybedebilirsiniz paylaştığınız verilerin yedeğini alırsanız bu sorunu yaşamazsınız. Facebook yedek alırken neleri yedekleyebilirsiniz ve neler yedeklenmez. Yedekleme işleminde bazı veriler bu yedekleme işlemi dışında bırakılır gerek güvenlik gerekse başka insanlara iat bilgiler yedeklenemez. Bu durum aşağıda belirtilmiştir. Hangi veriler yedeklenebilir hangi bilgiler yedeklenemez.

facebook-yedek-almak
Arşivinde neler var?

  • Facebook’da paylaştığın fotoğraf ve videolar.
  • Duvar yazıların, mesajların ve sohbet konuşmaların.
  • Arkadaşlarının adları ve bazılarının e-posta adresleri ( kendi hesap ayarlarında izin veren arkadaşlarının e-posta adresleri).
Arşivinde neler yok?
  • Arkadaşlarının fotoğrafları ve durum güncellemeleri
  • Diğer insanların kişisel bilgileri
  • Diğer kişilerin gönderilerine yaptığın yorumlar

Yedekleme işlemi için Facebook hesabınıza giriş yapın. Genel hesap ayarları sekmesin gelin ve en alt kısımda “Facebook verilerinin kopyasını indir.” linkine tıklayın.

About the Author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This Blog will give regular Commentators DoFollow Status. Implemented from IT Blögg