outlook.com msn hesabı almak

Microsoft  yeni yapılanma sürecinde Hotmail ve Msn hizmetlerini kapatıyor. Bundan sonra Outlook.com adı altında hizmet verecek yani Hotmail yerini outlook.com’a bırakacak. Microsoft anlık mesajlaşma servisi Msn ise yerini Skype adlı mesaj ve sesli görüşme programına bırakacak.

Bunun için Hotmail hesaplarını outlook.com hizmetine çevirmeniz gerekiyor. Bu işlemin nasıl yapılacağı ve yeni hesapların nasıl alınacağını outlook hesap aç  isimli makalemizde anlattık , detaylı anlatım ve yardım için bu makaleden faydalanabilirsiniz.

Bu makalede detaylı ve resimli anlatım olarak bir outlokk.com hesabı nasıl alınır anlatılmaktadır. Bir hotmail hesabınız varsa zaten bu hesabınızı otomatik olarak Outlook sürümüne yükseltebileceksiniz. Ancak bu geçiş sürecinde kafa karışıklığını gidermek için resimli ve detaylı olarak bu sürüme nasıl yükseleceğinizi ve outlook.com hizmetini nasıl kullanabileceğiniz anlatmaya çalışacağım.

Aşağıdaki yönergeleri uyguladığınızda hemen hesabınız outlokk.com sürümüne yükselecektir. Bu işlemin geri dönüşü yoktur ve Microsoft eski sürümü yani Hotmail sürümünü bitirme kararı aldığı için bu hizmeti artık desteklememektedir o yüzden Outlook.com sürümüne yükselen hesaplardan geri sürüme dönüş imkanı yoktur. Ancak Microsoft tüm hotmail hesaplarının sürümünü peyderpey ve kullanıcıların seçimleriyle Outlook.com hesabına yükselterek geçiş yapmayı planlamaktadır.

Hotmail yeni kayıt işlemleri artık olmayacağı için yeni bir outlook.com hesabı açılma işlemleri yürütülmektedir. Yani yeni hesap açma işlemlerinde Hotmail değil Outlook.com hesabı etkin olacaktır. Ayrıca bu sürümde bazı yenilikler de gelmektedir alıştığımız Hotmail arayüzü yerine Windows 8′e benzer kolay kullanım imkanı sunan ve maillerinizi daha rahat yönetebileceğiniz bir arayüz sunmaktadır.

Yeni görünüme geçiş yaptıktan sonra gelen yenilikleri ise bu makaledeki Outlook.com ile gelen yenilikler isimli makaleden okuyabilirsiniz.

Hotmailden Outlokk.com sürümüne yükselmek

Şimdi yapmanız gereken bu bait işlemi yaparak hemen yeni outlook.com sürümüne geçebilirsiniz.Detaylı anlatım için aşağıdaki resimli anlatım yönergelerini takip ediniz. Microsoft Hotmail üzerinden verdiği hizmetleri artık Outlook.com üzerinden veremeye devam edecek. Bu işlemin ilk adımı ise Outlook görünümüne yükselmek.

Bu işlem için Hotmail hesabınıza giriş yapınız.

Seçenekler menüsünde bulunan Outlook ürününe yükseltin linkine tıklayınız.Yapmanız gereken işlem sadece bu kadar. Artık Hotmail  hizmetini klasik görünümü yerine yeni outlook görünümünde kullanabileceksiniz.Bu basit işlemden sonra Outlook.com sürümüne yükselmiş oldunuz Tebrikler.

Outlook.com ile gelen yenilikleri E-postanızda ve kişilerinizde daha rahat ve daha yeniliklerle kullanabileceksiniz.

Outlook.com ile ilgili sık sorulan sorulardan bazıları

Yeni bir e-posta adresi almam gerekiyor mu?

Hayır. Mevcut @hotmail.com, @live.com veya @msn.com adresinizi kullanmaya devam edebilirsiniz. Ayrıca, yeni bir @outlook.com adresi edinebilirsiniz.

Mevcut e-postalarıma ne olacak?

E-postalarınız, kişileriniz, SkyDrive dosyalarınız, takvim öğeleriniz ve ayarlarınız oldukları gibi kalır.

Outlook.com mevcut tarayıcımda çalışacak mı?

Evet bu hizmet tüm tarayıcılarda stabil olarak çalışmaktadır.

Microsoft hesabımı yeni bir adresle yeniden adlandırdım; eskisine geri döndürebilir miyim?

Çoğu durumda yapabilirsiniz. Yeniden adlandırma ve diğer ad sorunlarıyla ilgili daha fazla bilgi için, buraya gidin.

 

 

Related Posts

 • 57
  Hotmail yeni sürüm Outlook.com olarak hizmet vermeye devam edecek yeni hizmete kademeli olarak geçiş sağlanacağı duyruldu. Uzun vadeli olarak tüm hesapları bu adres altında birliştirmeyi planlayan Windows yönetimi yeni görünüm hizmetine çoktan geçti. Tüm hesaplarınıza artık  Outlook.com üzerinden erişilecek. Bu hesaplar Msn, Hotmail, live id gibi hesaplarını kapsamaktadır ve tüm bu hesdaplara bu adresten erişebileceksiniz.…
  Tags: bir, yeni, bu, outlook.com, ve, olarak, artık, outlook, nasıl, msn
 • 49
  Hotmail açmak için en kolay görünen yöntem bir Microsoft hesabı edinmektir. Bu hesapla Msn, Live Msn, outlook, Skype gibi birçok uygulamada geçerli bir hesap almış olursunuz. Bu hesabı alırken bir email adresiniz varsa bunu kullanabilirsiniz. Diğer Email servisleri (Gmail ve Yahoo ) gibi destekler, yani bu email adreslerinide kullanarak bir microsoft hesabı alabilirsiniz. Microsoft tüm…
  Tags: bir, microsoft, hotmail, hesabı, bu, için, outlook, ve, msn, yeni
 • 47
  Msn açmak için yapmanız gerekenler basitçe aşağıda anlatılmıştır. Önce msn ve messenger nedir onlara bir bakalım ve kısaca değinelim isterseniz. Windows live messenger programı ile anlık sohbet edebileceğiniz ve mesajlaşacağınız bir Windows hizmetidir. Msn live messenger bir programdır ve Windows tarafından ücretsiz olarak verilmektedir. Bu programı kullanabilmek için bir Msn hesabınız olmalıdır. Msn hesabını ücretsiz…
  Tags: msn, için, bir, ve, hesabı, bu, aç, yeni, nasıl, al
 • 45
  Msn hizmeti artık kullanılmadığı için bu hizmet yerine artık Skype isimli servisi kullanmanız gereklidir. Yeni Msn hizmeti açmanız için gerekli anlatımlar linklerde bulunmaktadır. Yeni Msn Al konusundaki işlemleri yapmalısınız.Msn bildiğiniz üzere kapanmış ve yerini artık Skype isimli programa bırakmıştır. Bu yüzden Skype programını indirerek kurmak ve eski msn hesabınız varsa bu hesapla kullanmak yoksa yeni…
  Tags: msn, yeni, ve, bu, bir, outlook, için, artık, al
 • 36
  Hotmail adresi olmayanlar için kısa Hotmail adresi alma anlatımı. Hotmail şu anda Outlook.com olarak hizmet versede halen hotmail ve windowslive uzantılı email adresleri almanıza olanak tanımaktadır. Hotmail adresi kullanmak isteyenler için kısa bir form doldurduktan sonra hesabınız hazır hale gelmektedir. Hotmail adresini kullanmaktan nasıl vazgeçerseniz. İstediğiniz zaman veya herhangi bir nedenle hizmetleri sonlandırabilirsiniz. Bunu, Hesap…
  Tags: hotmail, ve, adresi, için, msn, bir, microsoft, al
Latest Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This Blog will give regular Commentators DoFollow Status. Implemented from IT Blögg