Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Android
Apple
Blog
Chrome
Duyuru
E-Devlet
Eğitim
Facebook
Firefox
Genel
Gmail
Google
Guncel
Güvenlik
Hareketli Resim
Hotmail
Internet
Iphone
Microsoft
Mobil
Mobil-Apps
Modem
Msn
Online Tools
Outlook
Oyun
Populer
Program
Seo
Skype
Tablet
Tasarım
Teknoloji
Twitter
Uncategorized
Video
WebMaster
Windows
Windows
Wordpress
Youtube

Spam ne demek spam klasoru nerede

Spam ne demek spam klasörünü yönetmek.

Spam istenmeyen ve olması gerekenden daha sık tekrarlanan işlem anlamında olsada daha çok maillerimize gelen istenmeyen  mesaj anlamında kullanılan bir kavramdır. Genelliklede Maillere gelen, göndereni tanımadığımız yada bize mail göndermesini talep etmediğimiz halde sürekli ve fazla sayıda mail gönderilmesi işleminin adıdır.

Çeşitli yerlere kayıt vs. olurken paylaştığımız Email adreslerini bir şekilde toplayarak yada farklı yöntemlerle edinerek sürekli ve rahatsız edici şekilde reklam, bağlantı ve resim gönderilebilir.Bu aslında bir suçtur ve spamla mücadele etmek için birçok ülkede çeşitli çalışmalar yapılmaktadır.

junk-mail-nedir

Buna bağlı olarak Mail hizmeti veren servislerde çeşitli önlemler almaktadırlar. Bu amaçla bir spam klasörü yaratılmıştır. Hotmail’de bu “Junk Mail” yada “Önemsiz Posta”olabilmektedir.

Ayrıca çok alıcılı yada yığın gönderimlerde bazı kısıtlamalar mevcuttur.Aynı maili birden çok kişiye ve birden fazla göndermeye çalıştığınızda Mail sistemi buna izin vermeyecek ve Spam yaptığınızı düşünecektir.Bu işlem hesabınızın kapanmasına kadar gidebilecektir.

Spam sorununu çözme adına bizlerin de yapabileceği bazı işlemler vardır mesela toplu bir E-mail gönderirken  e-postaları “KİME:”(TO) bölümüne değil, “GİZLİ:”(HIDDEN) bölümüne yazarlarsa gönderideki mail adreslerini başkaları yani diğer kullanıcılar göremezler bu oldukça önemli bir işlemdir.

Buradaki GİZLİ:”(HIDDEN) çoğu mail servisinde “BCC” olarak geçmektedir.Alıcılarını bu alana eklediğiniz gruptaki kişiler birbirlerini görmeyecek ve sadece maili kendisine gelmiş olarak gönderenin mail adresini görecektir.

İstenmeyen bir mesaj aldığınız da yapmanız gereken tek şey göndericiye ulaşabiliyorsanız, bu işlemi sonlandırmasını isteyebilirsiniz.Şayet böyle bir olanağınız yok ise Mail servisinize şikayet edebilir yada mail hesaplarında bulunan “Spam Bildir” diyerek bu mailin bundan sonra spam klasörüne gelmesini sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This Blog will give regular Commentators DoFollow Status. Implemented from IT Blögg

DMCA.com Protection Status